Contacts

Ronnie Petersson

Sales & Marketing Director
tel: +46(0)36 38 72 01
ronnie.petersson@prototalindustries.com

Jonas Sandwall

Sales
tel: +46(0)36 38 72 41
jonas.sandwall@prototal.se 

Johan Haskovec

Sales
tel: +46(0)36 38 72 07
johan.haskovec@prototal.se

Tobias Nilsson

Sales
tel: +46(0)703 56 16 13
tobias.nilsson@prototal.se

Kim Johansson

Unit Manager 3D printing
tel: +46(0)730 27 77 90
kim.johansson@prototal.se

Jonas Blomdahl

Sales – 3D printning / vacuum casting
tel: +46(0)36 38 72 18
jonas.blomdahl@prototal.se

Anna Hallman

Sales – 3D printning / vacuum casting
tel: +46(0)36 38 72 20
anna.hallman@prototal.se

Sebastian Stendahl

Sales – 3D printning / vacuum casting
tel: +46(0)36 38 72 19  
sebastian.stendahl@prototal.se

Per Johansson

Unit Manager Tooling
tel: +46(0)36 38 72 58
per.johansson@prototal.se

Mattias Arvidsson

Sales – Injection Moulding
tel: +46(0)36 38 72 09
mattias.arvidsson@prototal.se

Hanna Löfstedt

Sales – Injection Moulding
tel: +46(0)36 51 556
hanna.lofstedt@prototal.se

Josefin Hoffmann

Production Planning, Injection Moulding
tel: +46(0)36 38 72 06
josefin.hoffmann@prototal.se

Sandro Padoan

Quality and Environmental Manager
tel: +46(0)36 38 72 43
sandro.padoan@prototal.se

Sara Jonsson

Communications
tel: +46(0)36 38 72 13
sara.jonsson@prototal.se

Contact us

RFQ TOOLING

Offertförfrågan FORMSPRUTNING

Offertförfrågan till Prototal UK

Offertförfrågan till Prototal DAMVIG

Offertförfrågan 3D-PRINTING

RFQ Prototal AB

Offertförfrågan till Prototal PDS

Offertförfrågan till Prototal TOJOS

Offertförfrågan till Prototal AS

Offertförfrågan DESIGNMODELLER

Offertförfrågan VAKUUMGJUTNING

Offertförfrågan VERKTYGSTILLVERKNING

RFQ INJECTION MOULDING

RFQ Prototal UK

RFQ Prototal DAMVIG

RFQ 3D-PRINTING

RFQ Prototal AB

RFQ Prototal PDS

RFQ Prototal TOJOS

RFQ Prototal AS

RFQ DESIGN MODELS

RFQ VACUUM CASTING

RFQ Prototal GTP